Ce a declarat Valeriu Munteanu după victoria lui Andrei Năstase. „Se năruie binomul”

munteanu

Ieri, Andrei Năstase a câștigat alegerile pentru Primăria municipiului Chișinău. După ce rezultatele finale au fost anunțate, candidatul din primul tur pentru alegerile locale 2018, Valeriu Munteanu, a ținut să-l felicite pe Andrei Năstase.

Acesta a venit cu un mesaj pe pagina sa pe rețelele de socializare.

„Demisia lui Dorin Chirtoacă a fost bomba nucleară în politica din Republica Moldova. A permis relansarea politică și victoria pro-europenilor și pro-românilor la parlamentarele din noiembrie. Felicitări Andrei Năstase. Se năruie binomul. Caracatița își dă duhu”, a scris Munteanu în mesaj.

Acest articol ar putea include elemente realizate cu ajutorul unor instrumente de inteligență artificială. La #diez, AI-ul este utilizat exclusiv în scopuri auxiliare, precum traduceri, transcrieri audio, subtitrări video sau sintetizarea unor informații. Conținutul final este rezultatul muncii jurnalistice și este analizat și validat editorial.
Share: Share on Facebook Share on Twitter Share on Telgram
Comentarii
  • Cineplex

  • Știri pentru tine