După ce în seara zilei de luni, Renato Usatîi a publicat mai multe înregistrări telefonice care ar fi discuții dintre Vlad Filat și Ilan Șor, vicepreședintele PLDM, Vadim Pistrinciuc, a venit cu o reacție la această acțiune.
„Tot ce se întâmplă, înregistrările și graba au un singur scop — demonizarea și justiția televizată. Se dorește din răspunteri lipirea unui țap ispășitor. Totul pentru a ascunde adevărații făptași ai fraudei bancare”, susține Vadim Pristinciuc, vicepreședintele PLDM, într-un mesaj pe pagina sa de Facebook.
Acest articol ar putea include elemente realizate cu ajutorul unor instrumente de inteligență artificială. La #diez, AI-ul este utilizat exclusiv în scopuri auxiliare, precum traduceri, transcrieri audio, subtitrări video sau sintetizarea unor informații. Conținutul final este rezultatul muncii jurnalistice și este analizat și validat editorial.






