(video) World Cup 2014: Coreea de Sud 2 – 4 Algeria

2381461_big-lnd

Coreea de Sud și Algeria s-au întâlnit în a doua etapă a grupei H a Campionatului Mondial de Fotbal 2014 pe stadionul Beira-Rio din orașul Porto Alegre.

Meciul cu 6 goluri a întrecut orice așteptări ale microbiștilor, remarcându-se prin viteză mare, dorință și dăruire din partea echipelor, multe goluri și schimbări în clasamentul grupei H.

Scorul de 0-3 la pauză a fost stabilit de către algerienii Islam Slimani (26′), Rafik Halliche (28′) și Abdelmoumene Djabou (38′).

În a doua repriză s-au marcat alte 3 goluri. Ma întâi Son Heung-Min a redus din diferență peste 4 minute de la reluarea jocului. În minutul 62, Yacine Brahimi a marcat pentru 1-4.

Scorul de pe tabela de marcaj l-a închis Koo Ja-cheol în minutul 72.

Algeria urcă pe locul 2 în grupa H a Campionatului Mondial FIFA 2014. Coreea de Sud, cu un singur punct și un golaveraj de -2, are ultima șansă de a avansa în optimi.

Grupa H a CM 2014 din Brazilia, după două etape disputate. PC: fifa.com

#diez vă recomandă să vizionați meciurile Campionatului Mondial 2014 în condiții excelente de imagine și sunet, într-o atmosferă răcoroasă la Brainstorm Cafe. Rezervați-vă locuri la masă la următoarele numere de telefon: 060841651, 068868073 și 079544807. Mai multe detalii pe #diez sau pe pagina de Facebook a localului.