Peste o sută de panouri publicitare de pe bulevardul Ştefan cel Mare au fost demontate

panouri_publicitare_centru_12_93794800

Peste o sută de panouri publicitare amplasate pe bulevardul Ştefan cel Mare şi Sfânt din capitală au fost demontate. Potrivit pretorului sectorului Centru, Oleg Poiată, circa 70 de panouri au fost demontate de către pretură, iar celelalte de către agenţii economici, scrie IPN.

La şedinţa operativă de la Primăria capitalei, Oleg Poiată a declarat că panourile rămase vor fi demontate începând cu săptămâna viitoare.

Pretorul a atenţionat agenţii economici care au amplasate gherete de-a lungul bulevardului, să caute alte locuri pentru reamplasarea lor. Potrivit lui, în cazul în care agenţii economici nu se vor conforma, Pretura va începe demontarea forţată a gheretelor. De asemenea, agenţii economici au fost preveniţi că vor fi demolate şi scările imobilelor care au fost extinse cu încălcarea parametrilor stabiliţi.

Demontarea panourilor publicitare de pe artera principală a oraşului se efectuează în contextul lucrărilor de reparaţie a bulevardului Ştefan cel Mare şi Sfânt.

Acest articol ar putea include elemente realizate cu ajutorul unor instrumente de inteligență artificială. La #diez, AI-ul este utilizat exclusiv în scopuri auxiliare, precum traduceri, transcrieri audio, subtitrări video sau sintetizarea unor informații. Conținutul final este rezultatul muncii jurnalistice și este analizat și validat editorial.
Share: Share on Facebook Share on Twitter Share on Telgram
Comentarii
  • Cineplex

  • Știri pentru tine