În weekend mai mulți tineri s-au aventurat într-o călătorie cu caiacul pe Nistru. Echipa #diez vă prezintă filmulețul călătoriei care arată o față foarte frumoasă a peripețiilor prin Moldova.
„O călătorie cu caiacul pe Nistru – este o încrucișare între o călătorie pe un iaht în Marea Mediterană și statul acasă. Nu credeam că îmi va plăcea așa un tip de distracție. Ca rezultat, călătoria a ieșit foarte sufletistă. Moldova este o țară foarte frumoasă, trebuie doar curățată nițel. Sfatul meu e să călătoriți prin Moldova atunci când aveți timp liber sau sunteți în vacanță”, spune Lexx Bodylev, creatorul filmulețului de mai jos.
Mai multe despre călătorie vedeți pe Outdoor Moldova.
Acest articol ar putea include elemente realizate cu ajutorul unor instrumente de inteligență artificială. La #diez, AI-ul este utilizat exclusiv în scopuri auxiliare, precum traduceri, transcrieri audio, subtitrări video sau sintetizarea unor informații. Conținutul final este rezultatul muncii jurnalistice și este analizat și validat editorial.






