Europa League: Zimbru a suferit o înfrângere în deplasare cu FK Shkëndija

7

FC Zimbru Chișinău a disputat aseară meciul din prima etapă preliminară a Ligii Europa cu FK Shkëndija. Meciul din deplasare pentru “galben-verzi” s-a încheiat cu înfrângere, scorul fiind de 2-1 pentru macedonieni.

Primul gol a fost înscris de către adversari în minutul 5 de prelungire a primei reprize. S-a remarcat Bojan Vručina. Următoarea reușită a venit chiar la începutul celei de-a doua reprize, când Ivan Mitrov a dublat avantajul gazdelor. Pentru echipa noastră a reușit să marcheze din penalty Alexandru Grossu, în minutul 51, după ce Alexandru Dedov a fost faultat în careul macedonian.

Returul dintre Zimbru și Shkëndija se va disputa în data de 10 iulie 2014, pe stadionul Zimbru din Chișinău.