Cupa Davis: Urmărește Moldova – Egipt în direct

2013-09-13-16_14_45

În perioada 31 ianuarie – 2 februarie 2014, selecționata națională a Republicii Moldova la ”Cupa Davis” vor susține 5 meciuri în compania selecționatei Egiptului.

Scorul general este Moldova 1 – 1 Egipt.

[19:01] Karim Hossam a renunțat să continue meciul, pe motiv de accidentare. Astfel Radu Albot câștigă partida în 4 seturi, ultimul nefinisat, scor 6-2 3-6 6-3 3-0.

[18:37] 6-3 în setul 3. Albot iese în față, 2-1 după seturi.

[18:30] 5-2 pentru Radu Albot, care câștigă al 3-lea break consecutiv, după ce era condus cu 2-0 în al 3-lea set.

[17:57] Radu Albot a pierdut al 2-lea set cu 3-6, astfel sportivul egiptean egalează situația după seturi 1-1.

[17:47] Karim Hossam reușește primul break. 3-4 după game-uri în al 2-lea set.

[17:13] Încă un break pentru sportivul moldovean. Albot își adjudecă primul set cu scorul de 6-2.

[17:06] Radu Albot reușește primul break. 4-2 după game-uri în primul set.

[16:48] În primul set Radu conduce cu 2-1, fiecare tenisman a câștigat game-ul pe care l-a servit.

[actualizare, 16:10] Scor general Moldova 0 – 1 Egipt.

Maxim Dubarenco a cedat în fața lui Mohamed Safwat cu 2-6 2-6 2-6, în primul meci jucat la Manejul de Atletism.

Conform rezultatelor tragerii la sorti meciurile se vor desfășura în felul următor:

31 ianuarie 2014 – 2 meciuri la simplu:

1) Maxim Dubarenco (MDA) vs. Mohamed Safwat (EGY)

2) Radu Albot (MDA) vs. Karim Hossam (EGY)

Începutul meciurilor : 14:00

Ceremonia oficiala de deschidere a meciurilor: 13:45

01 februarie 2014 – 1 meci la dublu:

1) Radu Albot/Andrei Ciumac (MDA) vs. Mohamed Safwat/Sherif Sabry (EGY)

Începutul meciului : 14:00

02 februarie 2014 – 2 meciuri la simplu:

1) Maxim Dubarenco (MDA) vs. Karim Hossam (EGY)

2) Radu Albot (MDA) vs Mohamed Safwat (EGY)

Începutul meciurilor: 14:00

Meciurile se vor desfășura la Manejului de Atletism, str. A. Doga 26. Selecționata ce va acumula mai multe victorii la general, va fi declarată învingătoare. Urmăriți meciurile în direct la postul TV Moldova 1.

Taguri: #tenis