Producătorii autohtoni se vor reuni la târgul „Cămara Fest” în Scuarul Catedralei Mitropolitane începând cu zilele de 1, 8, 15, 22 și 29 august pentru a vinde din produsele locale pentru că „Sâmbetele din august sunt sâmbetele care au gust!”.
Cumpărătorii sunt așteptați la târg cu pomușoare ca aronia, goji, zmeură, mure, afine, migdale și nuci, struguri și prune timpurii, toate asezonate cu multă miere de albine.
Cu respectarea tuturor normelor de distanțare socială peste 40 de producători agricoli speră să convingă locuitorii capitalei să pună în cămară, la borcan și în congelator cele mai bune fructe crescute acasă.

Acest articol ar putea include elemente realizate cu ajutorul unor instrumente de inteligență artificială. La #diez, AI-ul este utilizat exclusiv în scopuri auxiliare, precum traduceri, transcrieri audio, subtitrări video sau sintetizarea unor informații. Conținutul final este rezultatul muncii jurnalistice și este analizat și validat editorial.


















