Primarul Capitalei Ion Ceban a devenit subiect pentru mai multe meme-uri după ce a publicat un selfie din holul primăriei. Prin această fotografie, edilul a vrut să arate urmăritorilor săi că deși e oră târzie, acesta se află la lucru.
Fotografia a stârnit mai multe reacții ale internauților din țară. Vezi mai jos câteva din meme-urile create. Amintim că în luna februarie 2015, Moldova nu avea încă un guvern ales de parlament. Astfel, un grup de internauți a încercat să ghicească ce se întâmpla pe holurile guvernului în lipsa angajaților. Vezi AICI imaginile.






Acest articol ar putea include elemente realizate cu ajutorul unor instrumente de inteligență artificială. La #diez, AI-ul este utilizat exclusiv în scopuri auxiliare, precum traduceri, transcrieri audio, subtitrări video sau sintetizarea unor informații. Conținutul final este rezultatul muncii jurnalistice și este analizat și validat editorial.






