Marți va fi sistată alimentarea cu apă în sectorul Botanica al Capitalei

robinet-qui-fuit_5466018
Foto:cotemaison.fr

În legătură cu executarea lucrărilor de reparaţie a echipamentului electric de către compania „Gas Natural Fenosa”, marţi, 25 octombrie, furnizorul de apă din Capitală anunţă sistări temporare în intervalul 09.00–17.00.

Este posibilă deconectarea energiei electrice, proces ce va conduce la sistarea alimentării cu apă din bd. Dacia, 67/1, 67/2, 67/3.

Consumatorii afectaţi sunt îndemnaţi să-şi asigure rezerva minimă de apă pentru consum şi uz casnic pe perioada întreruperii furnizării apei. După finalizarea lucrărilor, livrarea serviciilor de alimentare cu apă va fi reluată la parametrii planificaţi. Pentru informaţii suplimentare, consumatorii sunt îndemnaţi să sune la Dispeceratul central, la numărul de telefon: 022-25-66-66 sau 022-85-77-77.

Acest articol ar putea include elemente realizate cu ajutorul unor instrumente de inteligență artificială. La #diez, AI-ul este utilizat exclusiv în scopuri auxiliare, precum traduceri, transcrieri audio, subtitrări video sau sintetizarea unor informații. Conținutul final este rezultatul muncii jurnalistice și este analizat și validat editorial.
Share: Share on Facebook Share on Twitter Share on Telgram
Comentarii
  • Cineplex

  • Știri pentru tine