Încă un tânăr de aproximativ 30 de ani a amenințat în această seară forțele de ordine că îşi va pune capăt zilelor, aruncându-se de pe podul din strada Calea Moșilor.
Acesta a spus că va sări de pe pod, însă nu a spus și care sunt motivele care l-au făcut să recurgă la acest gest. Tanărul ar fi urcat pe pod în jurul orei 19.30.
La faţa locului au ajuns salvatorii şi poliţiştii. Forțele de ordine au reușit să-i spulbere tânărului planurile după ce au parcat sub pod trei TIR-uri, tânărul fiind nevoit să coboare. Acesta este interogat de oamenii legii.
Mergeam spre casă, şi ajungînd la podul de lîngă circ am văzut multe maşini ale poliţiei, ambulanţe şi pompieri. Credeam că s-a produs un accident grav, dar uimirea mai mare a fost atunci cînd am văzut că un tînăr în jur de 18-25 de ani era gata să sară de pe pod. Nu ştiu cauza, nu ştiu nimic, dar am reuşit să filmez intervenţia magica sau mai bine zis planul de salvare a tînărului de către oamenii legii. (Cuvinte necenzurate)P.s, ce se întîmplă,? în a 2-a zi, al 2-lea caz şi tot în acelaşi loc.
Posted by Ion Ples Alexandru on Tuesday, February 2, 2016
Reamintim că, astăzi dimineață, un tânăr de 17 ani a urcat pe un panou publicitar din preajma podului de la Circ amenințând că se va aruncă în gol. Într-un final, tânărul a fost coborât jos de către edilul Capitalei, Dorin Chirtoacă.






