Selecționerul naționalei de fotbal a Moldovei, Alexandru Curteian, și-a dat demisia

m26_05_1_medium_1359129576
Foto:Alexandru Curteian PC: <a href="http://moldova.sports.md/tsp/upload/medium/m26_05_1_medium_1359129576.jpg" target="_blank">moldova.sports.md</a>

Echipa națională de fotbal a Republicii Moldova va avea un antrenor nou pentru meciul cu Rusia, dar și până la sfârșitul campaniei Preliminariilor europene, informează Jurnal.md.

În urma întrevederii avute cu Pavel Cebanu (președinte FMF), selecţionerul Alexandru Curteian a luat decizia să-și dea demisia din funcția de antrenor principal al echipei naționale a Moldovei.

Pavel Cebanu a declarat că până la finalul Preliminariilor CE 2016 selecționata Moldovei va fi pregătită de către tehnicianul român Ștefan Stoica, care în același timp va rămâne și antrenor principal la FC Zimbru.

Conferința de presă cu participarea noului selecționer a Moldovei, Ștefan Stoica, și a Vicepreședintelui FMF responsabil de selecționatele Moldovei, Ion Testemițanu, va avea loc marți, 22 septembrie 2015 la sediul FMF de la ora 10.00.

Acest articol ar putea include elemente realizate cu ajutorul unor instrumente de inteligență artificială. La #diez, AI-ul este utilizat exclusiv în scopuri auxiliare, precum traduceri, transcrieri audio, subtitrări video sau sintetizarea unor informații. Conținutul final este rezultatul muncii jurnalistice și este analizat și validat editorial.
Share: Share on Facebook Share on Twitter Share on Telgram
Comentarii
  • Cineplex

  • Știri pentru tine