Protestul continuă și în dimineața zilei de luni în Piața Marii Adunări Naționale, acolo unde a fost instalat un orășel al Demnității și Adevărului, așa cum l-au numit organizatorii. Acesta se află chiar în fața clădirii Guvernului. Acțiunea reprezintă o continuare a mitingului de protest care a avut loc ieri în centrul Capitalei.
Pozele făcute de un utilizator al rețelei Facebook arată că și la primele ore ale dimineții oamenii care au decis ieri să instaleze corturile în PMAN continuă să protesteze. Din cele declarate ieri, manifestanții vor rămâne acolo până demnitarii vor răspunde revendicărilor care au fost lansate de către liderii Platformei DA.
Vezi cum se încălzeau noaptea protestatarii rămași să protesteze în PMAN.





Acest articol ar putea include elemente realizate cu ajutorul unor instrumente de inteligență artificială. La #diez, AI-ul este utilizat exclusiv în scopuri auxiliare, precum traduceri, transcrieri audio, subtitrări video sau sintetizarea unor informații. Conținutul final este rezultatul muncii jurnalistice și este analizat și validat editorial.






