(foto) Naționala U-21 a Moldovei a obținut prima victorie la Cupa CSI

m24_17

Selecționata de tineret a Moldovei a obținut prima victorie, scor 2-1, în meciul pentru locurile 9-12 cu Tadjikistan, din cadrul turneului internațional “Cupa Comunității”, care se desfășoară în Sankt Petersburg, Rusia.

În urma acestui rezultat, Moldova va juca vineri, 1 februarie, ora 17:00, cu formația orașului Moscova în meciul pentru locurile 9-10.

Arbitrii oficiali și căpitanii selecționatelor de tineret a Tadjikistanului și a Moldovei. PC: com-cup.com

Interesant e faptul că toate cele 3 goluri au fost marcate de moldoveni, precum că al 3-lea gol a fost introdus în propria poartă de portarul de la FC Academia, Cristian Avram.

Constantin Bogdan a deschis scorul în minutul 6, Igor Dima a dublat avantajul Moldovei în 55′, iar autogolul a fost marcat în 86′.

Constantin Bogdan marchează golul din minutul 6. PC: com-cup.com

Antrenorul tinerilor moldoveni, Alexandru Kurteyan, și-a permis în sfârșit să zâmbească la conferința de presă de după partidă, cel mai probabil zâmbetul e o reacție la autogolul din minutul 86.

Alexandru Kurteyan la conferința de presă de după meci. PC: com-cup.com

Întreaga galerie foto și toate statisticile meciului sunt disponibile pe site-ul oficial al “Cupei Comunității”.