Naționala U-21 a Moldovei a suferit a 3-a înfrângere la “Cupa Comunității”

m15_20

Selecţionata de tineret a Moldovei a suferit înfrângere, scor 0-1, în ultimul meci cu Lituania din cadrul grupei B a turneului internaţional “Cupa Comunităţii”, care se desfășoară în Sankt Petersburg, Rusia.

Golul balticilor a fost marcat în minutul 27 de Simonas Stankevicius, din penalty. Din minutul 37, însă, lituanienii au jucat în inferioritate numerică, după eliminarea lui Martinas Duda. Chiar și așa, tricolorii nu au reușit să rezolve soarta meciului.

Moldova U-21 vs Lituania U-21 la Cupa CSI. PC: com-cup.com

În urma acestui rezultat, Moldova va juca în mini-turneul pentru locurile 9-12, din motiv că s-a clasat pe ultimul loc în grupă:

Clasament grupa B
Clasamentul grupei B a “Cupei Comunității” 2014. PC: FMF

La conferința de presă de după meci, antrenorul selecționatei Moldovei de tineret, Alexandru Kurteyan, și-a exprimat mulțumirea față de prestațiile elevilor săi: