Directorul localului în care s-au intoxicat mai multe persoane, pus sub învinuire

phoca_thumb_l_bardo 1
Foto:PC: Goldennica.md

Procuratura sectorului Râşcani i-a înaintat oficial vineri, 13 septembrie, învinuirea directorului restaurantului în dosarul vizând intoxicațiile în masă din localul pe care-l administra.

Directorul restaurantului Golden Nica, care fusese reținut pentru 72 de ore a fost eliberat vineri. Acesta însă nu are voie sa părăsească capitala. Bărbatul pledează în continuare nevinovat.

Acesta este învinuit de păstrarea, comercializarea, oferirea produselor şi serviciilor periculoase pentru viața sau sănătatea consumatorilor, soldată cu decesul unei persoane.

Procurorii continuă acțiunile complexe de urmărire penală pe acest caz, pentru a stabili circumstanțele producerii infracțiunii, identificarea tuturor persoanelor si instituțiilor responsabile şi tragerea lor la răspundere, în conformitate cu prevederile legale.

Acest articol ar putea include elemente realizate cu ajutorul unor instrumente de inteligență artificială. La #diez, AI-ul este utilizat exclusiv în scopuri auxiliare, precum traduceri, transcrieri audio, subtitrări video sau sintetizarea unor informații. Conținutul final este rezultatul muncii jurnalistice și este analizat și validat editorial.
Share: Share on Facebook Share on Twitter Share on Telgram
Autoare:Olesea Cember
Comentarii
  • Cineplex

  • Știri pentru tine