(foto) Moldova a remizat acasă cu Andorra, scor 1-1

moldova

Selecționata de fotbal a Moldovei în meciul amical împotriva selecționatei Andorrei a remizat, 1-1. Ambele goluri au fost înscrise în prima parte a meciului.

Meciul a început timid, însă i-a prins pe jucătorii din Andorra în atac, astfel în minutul 16, Oscar Sonejee a deschis scorul pentru Andorra.

Atac periculos la poarta Moldovei
Atac periculos la poarta Moldovei (în galben – Naționala Moldovei, în roșu – naționala Andorrei)

Ulterior moldovenii au mai avut câteva atacuri periculoase, nimerind o dată bara transversală. Golul egalizator a venit în minutul 42, și fiind înscris de către Alexandru Donov.

Moldova a egalat în minutul 42

Partea a doua a meciului a fost fragmentată, jucătorii ambelor echipe erau gata să se ia la bătaie de mai multe ori. Moldova a mai nimerit o dată în bară, și aceasta a fost toată povestea meciului.

Încercare de bătaie

Suporterii naționalei Moldovei au început a pleca cu vreo 10 minute înainte de sfârșitul partidei.

Acțiune din meci

Meciul a avut loc pe stadionul Zimbru din Chișinău, cu începere de la ora 20.00. La acea oră se mai găseau bilete în vânzare, iar stadionul a fost pe jumate plin.