În ultimul timp am observat că atunci când tinerii intră într-un local, înainte de a cere meniul, întreabă care este parola de Wi-Fi. Echipa #diez astfel pentru a evita întrebări de acest gen și-a propus să colecteze parolele de Wi-Fi din Chișinău.

Deoarece credem în ideea de ajutor din partea cititorilor, în caz că mai știți un local și parola, puteți să ni-o scrieți și o vom include în listă, de asemenea, dacă vedeți că unele parole deja s-au schimbat, vom fi foarte recunoscători dacă ne-ați anunța pentru a actualiza știrea.

Localurile din Chișinău (ordine alfabetică)

#1. 513 – no wi-fi pass
#2. Arena Sports – arenabar
#3. Avenue 103 – veronika
#4. Beer House – no wi-fi pass
#5. Beer Time – User: Beer Pass: Time
#6. Benny Cafe – 12345
#7. Bisquit Cafe – 50505050
#8. Bouchee – 11111111
#9. Bud pub – no wi-fi pass
#10. Cafeterra – terracafe
#11. Carlsberg – 245236867
#12. Celentano – no wi-fi pass
#13. Chateau – 11111111
#14. Coffee House Jumbo – caffelli
#15. Coffee Beans – beans2014
#16. Coffee House Sun City – coffeehouse
#17. Corso – 12345
#18. Delice D’ange – no wi-fi pass
#19. Diamant – tofan
#20. Dublin – lucky
#21. Eli Pili – no wi-fi pass
#22. Fish-ka – 12345678
#23. Flying pig – fly12345678
#24. Foca Loca – focaloca12345
#25. Fresh-line Cafe – freshcafe222
#26. Jolly Alon Terasă – Login: jolly Pass: 1223
#27. Karl Schmidt – no wi-fi pass
#29. Kyras – cintecpidijeaba
#30. La Plăcinte/ Andys – no wi-fi pass
#31. Lazy Cafe – lazy4lazy
#32. Mi piace – mipiace1
#33. Midpoint Atrium – midpoint
#34. Mojito – mojito111
#35. Opa – opacafe7
#36. Patria Cafe MallDova – 2003hotel
#37. Penthouse – penthouse2013
#38. Piano Bar – pianobar14
#39. Pivko – 17151715
#40. Pivnushka A-95 – zapravisi
#41. Pizzamania (Cosmonauților) – 123456789
#42. Propaganda – no wi-fi pass
#43. Roberts Cafe din centru – robertscentru
#44. Robin Pub – 11100000
#45. Rock-n-Roll Cafe – 12348765
#46. Roys Cafe – royscafe
#47. Sherlock Holmes Pub – holmes777
#48. Sim-sim MallDova – sim2012sim
#49. Stela Artois Pub Cuza Voda – stellapub3
#50. Trattoria de la Nona – no wi-fi pass
#51. Vatra Neamului – eminescu

Update-uri de la cititorii #diez (în ordinea aparițiilor):

#52. „Doina” – Strada Trandafirilor 6, Chișinău – 1715 (adăugat de către Victor Cumpanici)
#53. Carlsberg – 79776650 sau 079776650 (adăugat de către Alecsander Podolski)
#54. London Steak House (str. București) – steak.md2 (adăugat de către Alecsander Podolski)
#55. Gallo Pub – gallopub (adăugat de Mihai Sochircă)
#56. Club Luxor – luxor1234 (adăugat de Andy Skyer)
#57. Tucano Coffee – no wi-fi- pass
#58. 5th element – no wi-fi pass
#59. Jazz Cafe/ Muz Cafe – no wi-fi pass
#60. Leogrand – welcome + numărul lunii în care ești (adăugat de Cristina Sîrbu)
#61. Green Hills centru – nistrunistru (adăugat de Irina Fală)
#62. La Versenz – 123versenz2012 (adăugat de Marina Florea)
#63. Salcioara Puskin – salcioara (adăugat de Dima Lesan)
#64. Bella Via Cafe – bellavia543 (adăugat de Tania Mushet)
#65. Jumbo Karaoke – karaoke4all (adăugat de Nelly Nikolau)
#66. Teatral Cafe – 88887777 (adăugat de Victor Kotă)
#67. Oliva (ambele) – no wi-fi pass (adăugat de Iulia Lee)
#68. Star Kebab – no wi-fi pass
#69. Bistro A la minute – 12345670 (adăugat de Ika Jolika)
#70. Vila Noua – vilanoua (adăugat de Cristina Cristinush)

Update-uri în 2015:

#71. Uptown – puskin10
#72. Taurus – ping-pong
#73. Champ – champ2013
#74. Arkada Pub – arkada040
#75. Krysha – krysha2014
#76. Gazetto – gazetto01
#77. Karaoke Club FLY – karaokefly
#78. Grill House – mediumrare
#79. Graffiti – Grafiti1
#80. Monaco – No wifi pass
#81. Trendyroom – capucino4
#82. Poiana Nucului – admin28081988
#83. C House Râșcani – chouse2014
#84. Draft Centru – ilovedraft
#85. Times Cafe – 12345678
#86. Amsterdam Pub – nostress
#87. Craft Cafe (Sun City et 4) – craftcafe08
#88. Capitoles Park – capitoles
#89. Cafe Club Drugoe Mesto – drugoesmesto
#90. Taxi Blues – [email protected]

Mulțumiri speciale Anastasiei Pociumban care ne-a ajutat să colectăm primul grup de parole de Wi-Fi.

Parole preluate din comentariile utilizatorilor de Foursquare.