Noi victorii pentru sportivii moldoveni. Tinerii și tinerele au câștigat medalii la Campionatul Mondial de Sambo

main
Foto:Ministerul Educației și Cercetării al Republicii Moldova

Sportivii și sportivele din Moldova au obținut o medalie de argint și trei de bronz la Campionatul Mondial de Sambo, ediția 2022, care s-a desfăşurat în perioada 14-17 octombrie 2022 în orașul Erevan din Armenia.

Ministerul Educației și Cercetării al Republicii Moldova a anunțat cine sunt câștigătorii și câștigătoarele pentru următoarele categorii:
# Andrei Peaticovschi a reuşit să cucerească medalia de argint la categoria de până la 79 kg (U16);
# Egor Niciporuc a câștigat medalia de bronz la categoria de greutate de până la 88 kg (U18);
# Alina Burghelea s-a învrednicit de medalia de bronz la categoria de greutate 80 kg (U18);
# Irina Florea a obținut medalia de bronz la categoria 44 kg (U16);

Sursă imagine: Ministerul Educației și Cercetării al Republicii Moldova
Sursă imagine: Ministerul Educației și Cercetării al Republicii Moldova
Acest articol ar putea include elemente realizate cu ajutorul unor instrumente de inteligență artificială. La #diez, AI-ul este utilizat exclusiv în scopuri auxiliare, precum traduceri, transcrieri audio, subtitrări video sau sintetizarea unor informații. Conținutul final este rezultatul muncii jurnalistice și este analizat și validat editorial.
Share: Share on Facebook Share on Twitter Share on Telgram
Comentarii
  • Cineplex

  • Știri pentru tine