O nouă victorie! Echipa de canotaj din Moldova a câștigat două medalii de aur la Olympic Hopes din Slovacia

canoeolimpic
Foto:olympic.md

Comitetul Național Olimpic și Sportiv din Republica Moldova a anunțat că echipa de canoiști moldoveni a cucerit două medalii de aur la Olympic Hopes din Slovacia. 

Potrivit comitetului, sportivul Mihai Culceac s-a remarcat atât la simplu, cât și la dublu canotaj. La individual, sportivul de 17 ani s-a impus pe distanța 1 000 metri, iar la dublu a triumfat alături de Stanislav Banaru.


Reamintim că recent o altă echipă din Moldova a ajuns la a patra sa medalie de bronz la mondialul de canoe din Ungaria, după ce sportivul Mihai Culceac a câștigat locul trei la Under-18.

Acest articol ar putea include elemente realizate cu ajutorul unor instrumente de inteligență artificială. La #diez, AI-ul este utilizat exclusiv în scopuri auxiliare, precum traduceri, transcrieri audio, subtitrări video sau sintetizarea unor informații. Conținutul final este rezultatul muncii jurnalistice și este analizat și validat editorial.
Share: Share on Facebook Share on Twitter Share on Telgram
Comentarii
  • Cineplex

  • Știri pentru tine