(video) Apelul lui Andrei Năstase către Chișinău: „Vă îndemn să fiți alături de mine, așa cum eu am fost și sunt de fiecare dată lângă oameni!”

nastaseauto

Candidatul Platformei Demnitate și Adevăr la Președinția Republicii Moldova, Andrei Năstase, a făcut astăzi un apel către toți locuitorii Chișinăului. Cu doar câteva zile înainte de alegeri, Andrei Năstase și-a încurajat toți simpatizanții, mai ales pe cei care l-au votat pentru Primăria Chișinău, să facă o alegere corectă și să decidă rațional numele viitorului președinte.

Andrei Năstase a făcut un apel la mobilizare generală pentru ziua votului, mai ales că, așa cum a precizat încă de ieri, există suspiciuni rezonabile că se pregătește o masivă acțiune de fraudare a voturilor.

„Vă îndemn să fiți alături de mine, așa cum eu am fost și sunt de fiecare dată lângă oameni!”, le-a spus Andrei Năstase chișinăuenilor și le-am promis că va face dreptate, așa cum toți oamenii drepți, cinstiți și curajoși ai Moldovei au cerut încă din anul 2015, în Piata Marii Adunări Naționale, în zilele care au însemnat nașterea Mișcării de Naționale de Rezistență și va munci, alături de echipa lui, pentru a face viața oamenilor mai bună.

Acest articol ar putea include elemente realizate cu ajutorul unor instrumente de inteligență artificială. La #diez, AI-ul este utilizat exclusiv în scopuri auxiliare, precum traduceri, transcrieri audio, subtitrări video sau sintetizarea unor informații. Conținutul final este rezultatul muncii jurnalistice și este analizat și validat editorial.
Share: Share on Facebook Share on Twitter Share on Telgram
Comentarii
  • Cineplex

  • Știri pentru tine