Platforma DA a fost împreună cu echipa în satul de baștină a lui Igor Dodon, Sadova, pentru a avea o întâlnire cu alegătorii.
„Frumos sat, Sadova. E păcat să treci pe alături și să-i lași pe unii să creadă ca-l pot ține sub papucul unui fost președinte. Timpul lui a trecut. Astăzi, oamenii din Platforma DA au informat cetățenii de la Sadova despre un președinte mai cumsecade, mai onest, de care au nevoie cetățenii unui stat înecat de sărăcie. Pentru ei mergem prin glodul acestor sate. Împreună cu cei demni, însetați de dreptate”, scrie Igor Munteanu.
Acest articol ar putea include elemente realizate cu ajutorul unor instrumente de inteligență artificială. La #diez, AI-ul este utilizat exclusiv în scopuri auxiliare, precum traduceri, transcrieri audio, subtitrări video sau sintetizarea unor informații. Conținutul final este rezultatul muncii jurnalistice și este analizat și validat editorial.






