Deputatul PAS Sergiu Litvinenco a povestit care sunt măsurile de dezinfectare prin care trec deputații la intrarea în parlament. Acesta a spus că la intrarea în parlament i-a fost măsurată temperatura.
Deputatul PAS Sergiu Litvinenco a descris în cadrul unei conferințe de presă prin ce măsuri de dezinfectare trec deputații la intrarea în parlament – în dimineața zilei de astăzi, când a intrat în parlament și-a dezinfectat mâinile și i-a fost măsurată temperatura.
„Eu am ajuns mai devreme și erau trei persoane care verificau febra. Îmi pare că erau cadre medicale. Acum noi am votat anularea ședinței de mâine și vom vota astăzi cele mai importante legi. Noi am propus două proiecte de legi prin care unul din părinți să primească indemnizație și să aibă concediu pentru ca să aibă grijă de copii. Eu cred că și astăzi suntem supuși riscului, dar parlamentul trebuie să voteze mai multe inițiative care să contribuie la stoparea răspândirii noului virus”, a declarat Sergiu Litvinenco.






