(foto) Lotul Național al Moldovei la fotbal-tenis a cucerit 8 medalii în cadrul Campionatului European

fotbal_tenis

În perioada 18-22 noiembrie 2015 în oraşul Târgovişte, România a avut loc finala Campionatului European la fotbal-tenis, la toate categoriile de vârstă, seniori, seniori juniori, și U-21 cu participarea a 18 ţări.

Lotul Naţional al Moldovei a jucat la toate categoriile de vârstă şi la toate probele de concurs simplu, dublu, triplu şi la probele dublu mixt şi triplu mixt. Lotul Naţional al Moldovei la fotbal-tenis a avut o prestaţie bună, cucerind opt medalii, dintre care patru de argint la probele de concurs simplu seniori, simplu juniori, triplu juniori şi triplu mixt U-21 şi patru medalii de bronz la probele de concurs dublu seniori, dublu mixt seniori, dublu juniori şi dublu mixt U-21.

Sportivii premianți ai lotului național al Moldovei în componenţă Sîrghi Alexandru, Ariefiev Alexandru, Smetanca Maxim, Țelic Ion, Scripnic Artiom, Sanduleac Radu, Budeanu Marius, Moscalu Oleg, Miron Alina, Isac Olga, Arnăut Ana, Mareuţa Laura au primit medalii, diplome și cupe din partrea Federaţiei Internaţionale de fotbal-tenis (FIFTA).

Din staful tehnic al lotului naţional au făcut parte Iurie Bulgareanu, Railean Mihai, Sîrghi Andrei și Bereghici Ghenadie.

Lotul Naţional a Moldovei la fotbal-tenis a cucerit 8 medalii în cadrul Campionatului European la fotbal-tenis, în oraşul Tîrgovişte, România