Un forum de diplomație se va desfășura în Serbia, în perioada 04 – 07 iunie 2015. Dacă ești student, tânăr profesionist, profesor sau reprezentant al unui ONG, te poți înregistra pentru a participa.
La forum se va discuta despre rolul diplomației digitale și economice în secolul XXI. Participanții vor analiza cum internetul și Social Media pot influența acțiunile diplomatice și cum diplomația economică poate fi un instrument bun pentru dezvoltarea relațiilor politice.
Participanții vor întâlni, la forum, experți care lucrează în ambasade, instituții guvernamentale, organizații internaționale sau instituții academice.
Pot participa studenți, tineri profesioniști, profesori, reprezentanți ai ONG-urilor sau companiilor private din întreaga lume.
Costuri:
Taxa de participare este de 89 de euro. Aceasta include:
# Mese și gustări;
# Materiale de lucru;
# Certificat de participare.
Data limită pentru înregistrare este 15 mai, 2015. Pentru detalii despre eveniment și procedura de aplicare, accesați pagina Hey Succes.






