Vernisajul expoziției de creații plastice contemporane „Salonul de primăvară” va avea loc pe data de 12 martie, la ora 15:00, în incinta Centrului Expozițional „Constantin Brâncuși”.
Expoziția este organizată de Uniunea Artiştilor Plastici din Republica Moldova și
Ministerul Culturii al Republicii Moldova. Vizitatorii vor avea posibilitatea să viziteze salonul în perioada 12 – 29 martie 2015.
Centrul Expozițional „Constantin Brâncuși” este situat pe bulevardul Ștefan cel Mare şi Sfânt, nr. 3. Program de lucru: marți-duminică: 10:00 – 18:00, luni este închis.

Acest articol ar putea include elemente realizate cu ajutorul unor instrumente de inteligență artificială. La #diez, AI-ul este utilizat exclusiv în scopuri auxiliare, precum traduceri, transcrieri audio, subtitrări video sau sintetizarea unor informații. Conținutul final este rezultatul muncii jurnalistice și este analizat și validat editorial.






