„Festivalul Indiei” va debuta în Capitală pe 13-14 septembrie. Programul va fi vast și va atinge o multitudine de aspecte culturale și spirituale ale țării.
Vor fi lecții dedicate cunoștințelor străvechi, kirtane și mantre indiene veritabile, dansuri, cafenea pentru vegetarieni, dulciuri tradiționale indiene și un colț cu cărți. Invitatul principal al festivalului va fi Indradyumna Swami, călugărul călător. Începutul programului are loc la ora 18:00, iar în a doua zi – la ora 14:00.
Evenimentul are loc la Moldexpo, pavilionul 3. Intrarea este liberă. Alte detalii le aflați pe site-ul organizatorilor.
Acest articol ar putea include elemente realizate cu ajutorul unor instrumente de inteligență artificială. La #diez, AI-ul este utilizat exclusiv în scopuri auxiliare, precum traduceri, transcrieri audio, subtitrări video sau sintetizarea unor informații. Conținutul final este rezultatul muncii jurnalistice și este analizat și validat editorial.






