Pe timp de vară, Chișinăul va rămâne fără apă caldă timp de o lună

robinet_4_
Foto:PC: cronicadeiasi.ro

Din 6 iulie şi până pe 6 august, în municipiul Chişinău va fi sistată livrarea apei calde prin sistemul centralizat.

Reprezentantul SA “Termocom”, Veaceslav Ene, a spus, în cadrul şedinţei operative de la Primărie, că serviciul este sistat în legătură efectuarea lucrărilor de profilaxie şi reparaţie capitală de către SA “CET-2”, transmite IPN.

Lângă străzi, curţi şi în subsolurile blocurilor locative sunt posibile defecţiuni ale ţevilor subterane, cu expansiunea la suprafaţă a apei calde. Furnizorul recomandă locatarilor să nu permită apropierea copiilor de subsoluri şi de locurile unde se sesizează că apa caldă ar putea ieşi brusc la suprafaţă.

În astfel de cazuri, dar şi pentru alte informaţii suplimentare, este recomandat să se sune la Serviciul Dispecerat al întreprinderii: (022) 441138.

Acest articol ar putea include elemente realizate cu ajutorul unor instrumente de inteligență artificială. La #diez, AI-ul este utilizat exclusiv în scopuri auxiliare, precum traduceri, transcrieri audio, subtitrări video sau sintetizarea unor informații. Conținutul final este rezultatul muncii jurnalistice și este analizat și validat editorial.
Share: Share on Facebook Share on Twitter Share on Telgram
Autoare:Olesea Cember
Comentarii
  • Cineplex

  • Știri pentru tine