Guvernul s-a convocat în şedinţă extraordinară. Brega cheamă la calm

_mg_3794
Foto:Photo Credit: Gov

Guvernul s-a convocat în şedinţă extraordinară. Premierul în exercițiu, Gheorghe Brega, îndeamnă protestatarii, dar și forțele de ordine, să se abțină de la manifestări violente și nedemocratice pentru a evita eventuale victime umane sau devastarea clădirilor statului.

La această oră a fost convocată o şedinţă extraordinară a Executivului unde se discută acţiunile de contracarare a dezordinilor. De asemenea, prim-ministrul interimar a menționat printr-un comunicat de presă că orice manifestație de protest trebuie să decurgă într-un mod pașnic și civilizat.

Totodată, Gheorghe Brega urmărește în permanență evoluția situației și condamnă orice acțiune care contravine normelor de drept.

Acest articol ar putea include elemente realizate cu ajutorul unor instrumente de inteligență artificială. La #diez, AI-ul este utilizat exclusiv în scopuri auxiliare, precum traduceri, transcrieri audio, subtitrări video sau sintetizarea unor informații. Conținutul final este rezultatul muncii jurnalistice și este analizat și validat editorial.
Share: Share on Facebook Share on Twitter Share on Telgram
Autor:Elena Guțu
Comentarii
  • Cineplex

  • Știri pentru tine