La lansarea maratonului de la Palatul Republicii, sute de oameni au prins rând să se vaccineze. Rândul doritorilor de a se vaccina se întinde de la Liceul Teoretic „Mircea Eliade” până la Palatul Republicii. Va fi disponibilă vaccinarea cu AstraZeneca, Sinopharm și Sputnik V.
Maratonul a început la ora 7.0 și va dura până la 22.00 (în funcție de necesitate maratonul va fi prelungit).
Amintim că, la Maratonul Vaccinării, sunt îndemnați să participe toți doritorii de a se proteja de infecția COVID-19. Procesul se va realiza fără o programare prealabilă, doar cu buletinul de identitate.




Acest articol ar putea include elemente realizate cu ajutorul unor instrumente de inteligență artificială. La #diez, AI-ul este utilizat exclusiv în scopuri auxiliare, precum traduceri, transcrieri audio, subtitrări video sau sintetizarea unor informații. Conținutul final este rezultatul muncii jurnalistice și este analizat și validat editorial.






