(video) Atacantul moldovean Vitalie Damașcan a marcat un nou gol în campionatul Olandei

nr20190818_fsc_wii+(23)

Fotbalistul moldovean Vitalie Damașcan a marcat un gol în campionatul Olandei. Atacantul echipei Fortuna Sittard a deschis scorul în partida cu Sparta Rotterdam.

Vitalie Damașcan a înscris primul gol al partidei în minutul 20, după ce a driblat portarul și a marcat în poarta goală. Partida s-a încheiat cu scorul final de 1-1, echipa adversă reușind să înscrie în cea de-a doua repriză. Vezi mai jos rezumatul meciului.

Acesta este al șaselea gol înscris de Damașcan în acest sezon de Eredivisie. După 20 de meciuri jucate, echipa Fortuna Sittard ocupă locul 14 în clasament.

Fotbalistul, în prezent, valorează, potrivit transfermarkt.com, 1 milion de euro.

Fortuna Sittard a terminat sezonul trecut pe poziția 15-a în Eredivisie.