Centrul de Informații Universitare a desemnat finaliștii programului „Burse pentru Viitorul Tău!”. În ediția din acest an a concursului vor fi oferite 30 de burse a câte 10 mii de lei pentru studenții înmatriculați în anul I de studiu, la instituțiile de învățământ superior din țară și pentru studenții bursieri ai ediției precedente, promovați în anul II sau III de studii, care pot candida pentru reînnoirea burselor.

Grație unui suport oferit de către o persoana care a dorit sa păstreze anonimatul, alte șase burse a câte 10 mii de lei au fost oferite pentru studenții anului I, în memoria tatălui său, care a accentuat mereu valoarea educației.

Vezi mai jos lista câștigătorilor din acest an.

1. Zatic Ion, Universitatea de Stat din Moldova, anul I

2. Cebotarescu Cătălina, Universitatea de Stat din Moldova, anul I

3. Negru Dumitru, Universitatea de Stat din Moldova, anul I

4. Grosu Tatiana, Universitatea de Stat din Moldova, anul I

5. Macarciuc Milena, Universitatea de Stat din Moldova, anul I

6. Savin Cristina, Universitatea de Stat din Moldova, anul II

7. Semeniuc Tatiana, Universitatea de Stat din Moldova, anul III

8. Manea Iuliana, Universitatea de Stat din Moldova, anul II

9. Toma Tiberius, Academia de Studii Economice a Moldovei, anul I

10. Balan Dan, Academia de Studii Economice a Moldovei, anul I

11. Tomșa Cristina, Academia de Studii Economice a Moldovei, anul I

12. Turtureanu Serafima, Academia de Studii Economice a Moldovei, anul I

13. Goginețchi Valeria, Academia de Studii Economice a Moldovei, anul I

14. Mereacre Ana, Universitatea de Stat din Tiraspol, anul I

15. Cucereavaia Valentina, Universitatea de Stat din Tiraspol, anul I

16. Druța Corina, Universitatea de Stat din Tiraspol, anul I

17. Guțu Ionela, Universitatea de Stat din Tiraspol, anul I

18. Munteanu Ana, Universitatea de Stat din Tiraspol, anul II

19. Beiu Iuliania, Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie „N. Testemiţanu”, anul I

20. Rotaru Dan, Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie „N. Testemiţanu”, anul II

21. Foteniuc Marin, Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie „N. Testemiţanu”, anul III

22. Mogîldea Maria, Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie „N. Testemiţanu”, anul III

23. Rusu Nicolae, Universitatea Tehnică a Moldovei, anul I

24. Tatarciuc Liliana, Universitatea Tehnică a Moldovei, anul I

25. Herța Ecaterina, Universitatea Tehnică a Moldovei, anul II

26. Cunichevici Maria, Universitatea de Stat „A. Russo” din Bălți, anul III

27. Saico Ecaterina, Universitatea de Stat „A. Russo” din Bălți, anul III

28. Mândru Iulia, Universitatea de Stat „B.P. Haşdeu” din Cahul, anul I

29. Hamhadera Iacov, Universitatea de Stat „B.P. Haşdeu” din Cahul, anul I

30. Curdova Tatiana, Universitatea de Stat „Grigore Țambalac” din Taraclia, anul II

31. Songrova Lia, Universitatea de Stat „Grigore Țambalac” din Taraclia, anul II

32. Cușnir Iulia, Academia de Muzică, Teatru și Arte Plastice, anul I

33. Cavcaliuc Tudor, Institutul de Relaţii Internaţionale din Moldova, anul I

34. Plămădeală Elena, Institutul de Științe Penale și Criminologie Aplicată, anul II

35. Istrati Victoria, Universitatea Pedagogică de Stat „I. Creangă”, anul II

36. Calpacci Tatiana, Universitatea de Stat din Comrat, anul II

Echipa #diez vă urează felicitări!