Prima declarație a lui Vlad Filat după ce a fost eliberat: „Acum mă duc acasă”

65565054_879464972401474_1464287400703295488_n-1280×720

Fostul premier Vlad Filat, condamnat în anul 2016 la nouă ani de închisoare pentru abuz de putere și deținut până în prezent la Penitenciarul nr. 13 din Chișinău, a fost eliberat. Contactat de Ziarul de Gardă, fostul premier Vladimir Filat a spus ce va face imediat ce a fost eliberat din detenție, înainte de termen.

Filat a spus că astăzi, 3 decembrie, a fost eliberat din detenție și că în aceste momente merge să-și viziteze părinții pe care nu i-a văzut de mult timp. Fostul premier a mai spus că cel puțin astăzi nu va participa la nicio emisiune și nu va face niciun comentariu la acest subiect.

„Vă rog să înțelegeți, sunt într-o stare… Acum mă duc acasă, acum mă duc să-mi vizitez părinții, vreau să petrec timpul cu ei. Astăzi sigur nu voi participa la nicio emisiune sau televiziune. Încercați să înțelegeți. Ulterior o să revin cu alte comentarii. Vă mulțumesc”, a comunicat Vlad Filat pentru Ziarul de Gardă.

Acest articol ar putea include elemente realizate cu ajutorul unor instrumente de inteligență artificială. La #diez, AI-ul este utilizat exclusiv în scopuri auxiliare, precum traduceri, transcrieri audio, subtitrări video sau sintetizarea unor informații. Conținutul final este rezultatul muncii jurnalistice și este analizat și validat editorial.
Share: Share on Facebook Share on Twitter Share on Telgram
Comentarii
  • Cineplex

  • Știri pentru tine