(video) Mijlocașul moldovean, Valeriu Ciuperca, a marcat două goluri pentru clubului Tambov în Cupa Rusiei

28926

Fotbalistul moldovean, Valeriu Ciuperca, a marcat două goluri pentru clubului Tambov în cadrul 1/32 de finală a Cupei Rusiei cu Kaluga. Echipa mijlocașului moldovean s-a calificat în 1/18 de finală a Cupei Rusiei.

Ciuperca a început partida din primele minute și a marcat în minutul 21, egalînd scorul pe tabela de marcaj. Timpul regulamentar, dar și cele două reprize suplimentare s-au încheiat cu scorul 4:4 și cîștigătoarea s-a decis la loviturile de departajare, scrie moldfotbal.com.

Clubului Tambov își va afla adversarul din următoarea etapă mai târziu în urma tragerii la sorți.

Valeriu Ciuperca în vîrstă de 26 de ani s-a transferat la Tambov în luna iulie pentru care a jucat 7 meciuri în actuala ediție de campionat din liga a doua valorică a Rusiei, marcînd și un gol.