Primăria municipiului Chişinău a început lucrările de amenajare a spaţiilor verzi şi înfrumuseţare a oraşului. După încheierea campaniei de curăţenie de primăvară, angajaţii ÎM „Asociaţia de gospodărire a spaţiilor verzi” amenajează deja rondurile de pe străzile principale, intersecţii şi parcurile din Capitală.
În următoarele săptămâni, în ronduri vor fi plantate flori şi arbuşti, iar toate spaţiile verzi vor fi frumos amenajate.
Menţionăm că începând cu seara zilei de vineri, în zona Pieţei Marii Adunări Naţionale va fi aprins şi iluminatul de sărbătoare. Municipalitatea nu a alocat în acest an fonduri pentru decorarea Chişinăului de Paște şi sunt folosite ornamentele din anii trecuţi.







Acest articol ar putea include elemente realizate cu ajutorul unor instrumente de inteligență artificială. La #diez, AI-ul este utilizat exclusiv în scopuri auxiliare, precum traduceri, transcrieri audio, subtitrări video sau sintetizarea unor informații. Conținutul final este rezultatul muncii jurnalistice și este analizat și validat editorial.






