Alpinistul Teodor Tulpan, primul român care a ajuns pe Everest, a protestat în vârful muntelui, cu câțiva prieteni, potrivit unor imagini afișate pe pagina sa de socializare.
Tulpan și cei care l-au însoțit au afișat pancarte pe care scrie „Rezistăm” și „Abrogare”. Iar, el a însoțit fotografiile cu mesajul „I-am înconjurat, încet și sigur!”.
Protestele în România împotriva Ordonanței de Urgență privind modificarea Codurilor penale continută. Oamenii spun că vor să vadă publicată în Monitorul Oficial decizia de abrogare.


Acest articol ar putea include elemente realizate cu ajutorul unor instrumente de inteligență artificială. La #diez, AI-ul este utilizat exclusiv în scopuri auxiliare, precum traduceri, transcrieri audio, subtitrări video sau sintetizarea unor informații. Conținutul final este rezultatul muncii jurnalistice și este analizat și validat editorial.






