(video) Atacantul moldovean Vitalie Damașcan a marcat din nou în campionatul Olandei

nr20190818_fsc_wii+(23)

Fotbalistul moldovean Vitalie Damașcan, legitimat la clubul de fotbal olandez Fortuna, a marcat un nou gol în liga superioară a țării. Tânărul atacant a marcat un gol cu capul în minutul 89 al partidei.

Atacantul în vârstă de 20 de ani și-a făcut apariția în teren în minutul 66, când echipa sa era condusă deja cu scorul de 0-2. Damașcan a reușit să reducă din diferență, însă echipa sa a pierdut cu 1-3.

Acesta este al treilea gol al lui Damașcan în actuala ediție din Eredivisie. După această pierdere echipa lui Damașcan ocupă locul 15 în clasament cu 12 puncte în activ.

În prezent, fotbalistul valorează, potrivit transfermarkt.com, un milion de euro.

Fortuna Sittard a terminat sezonul trecut pe poziția a 15-a în Eredivisie.