(foto) Mai multe tinere din Moldova au obținut locuri de frunte la un concurs de muzică din Belarus

yay

Încă o victorie pentru Moldova! Mai multe tinere au reușit să impresioneze juriul și spectatorii din cadrul concursului de arte, „Cubac drujbî”, din Belarus. Acesta s-a desfășurat în perioada 31 ianuarie – 3 februarie, la Minsk și a adunat participanți din Moldova, Rusia, Belarus, Ucraina și China.

Tinerele din Moldova au concurat alături de alți două mii de participanți, la diferite secțiuni.

Țara noastră a fost reprezentata de elevele Studioului vocal Rodica Roșioru:

#Maria Cazarinov, care a obținut locul I  la categoria vocal de estradă și locul I la categoria piesă patriotica,

#Iulia Teleuca a obținut locul I la categoria piesă de autor, locul II în duet cu Maria Cazarinov și locul III la categoria estradă și jazz,

#Felicia Iordachi a obținut diplomă de gradul II la categoria vocal estrada,

#Anisia Gațcan a luat diplomă de gradul II la categoria vocal estradă.

fotosss

51268248_2323650784353363_8942435666222907392_n

Acest articol ar putea include elemente realizate cu ajutorul unor instrumente de inteligență artificială. La #diez, AI-ul este utilizat exclusiv în scopuri auxiliare, precum traduceri, transcrieri audio, subtitrări video sau sintetizarea unor informații. Conținutul final este rezultatul muncii jurnalistice și este analizat și validat editorial.
Share: Share on Facebook Share on Twitter Share on Telgram
Autoare:Elena Baranov
Comentarii
  • Cineplex

  • Știri pentru tine