(video) Islandezii din nou eroi după ce obțin egalitate împotriva Argentinei. Messi ratează penalty-ul decisiv

Messisiisis

Argentina deșii favorită în partida împotriva naționale Islandei, a remizat 1-1. Javier Mascherano a devenit cel mai selecționat jucător din istoria Argentinei cu 144 de selecții.

Argentina a dominat tot meciul, dar nu a reușit să înscrie golul victoriei. Scorul a fost deschis repede în minutul 19 al partidei, Aguero a deschis scorul după pasul lui Rojo. Doar patru minute Argentina a fost în avantaj până ce Finnbogason a egalat după mai multe respingeri în careul advers. Lionel Messi a ratat penalty-ul decisiv care putea aduce victoria echipei sale. Vezi mai jos rezumatul meciului.

Taguri: #Cupa Mondială