(video) Rezultate calificări UEFA EURO 2016, 07.09.2014: Grecia 0 – 1 România

ii-bate-pe-mutu-si-hagi-in-topul-golgeterilor-ce-performanta-a-reusit-marica-cu-golul-marcat-in-fata-greciei_size6

România a reușit o victorie în deplasare cu Grecia și a obținut primele 3 puncte în cadrul grupei F a preliminarilor Campionatului European de Fotbal 2016 din Franța.

Ciprian Marica a marcat pentru tricolori din penalty în minutul 10 al partidei. Din minutul 53 România a rămas în 10, după eliminarea aceluiași Marica, care a primit al doilea cartonaș galben.

Rezultatele tuturor meciurilor preliminare europene, jucate pe 7 septembrie 2014:

PC: UEFA.com

Astfel, după prima etapă, clasamentul grupei F arată în felul următor:

Clasamentul grupei F a preliminarilor UERO 2016, după disputarea primei etape. PC: UEFA.com

În grupa D remarcăm victoria Poloniei cu 7 – 0 contra debutantei în competițiile internaționale – Gibraltar.

Clasamentul grupei D a preliminarilor UERO 2016, după disputarea primei etape. PC: UEFA.com

Surpriza în grupa I l-a furnizat Albania, care a învins în deplasare pe Portugalia.

Clasamentul grupei I a preliminarilor UERO 2016, după disputarea primei etape. PC: UEFA.com