Muzicanții români, ce poartă numele francez Toulouse Lautrec, ne vor vizita mâine, 5 aprilie 2014, pentru a ne oferi un concert nemaipomenit.
Formația poartă numele pictorului francez Henri de Toulouse-Lautrec, ideile post-impresioniste ale căruia au invadat creația formației, descriind și surprinzând societatea post-post modernă în piesele sale, cum ar fi ”Extraordinar” și ”Nopți Albe”.
Membrii trupei, adică Apartam, Dizzy și Greenman vă vor prezenta povești ale realității alternative ale muzicii indie și rock and roll și vă vor dărui o doză nelimitată de stranietate.
La deschidere va evolua trupa de rock cu elemente de alternativă și blues Valea Norilor.
Intrarea va costa 70 de lei și povestea va începe la orele 20:00. Detalii despre eveniment puteți afla aici.
Videoclipul pentru o piesa sugestivă ”Lumea-i Un Sat de Vacanță”:
”Nopți Albe” în interpretarea Toulouse Lautrec.






