Primul amical din Emirate: Moldova 1 – 2 Norvegia

Moldova in EAU

Naționala de fotbal a Moldovei a suferit înfrângere, scor 1 – 2, în primul meci amical cu Norvegia din cadrul cantonamentului din Emiratele Arabe Unite.

Tricolorii au deschis scorul în minutul 30 prin fundașul Veaceslav Posmac, însă nordicii au egalat la una din ultimele faze ale primei reprize prin Ola Kamara. Norvegia a marcat golul decisiv în minutul 67 datorită lui Yann-Erik De Lanlay.

Veaceslav Posmac marchează primul gol al amicalului. PC: FMF

Partida, la care au fost prezenți și niște suporteri moldoveni, s-a disputat pe Zayed Sports City Stadium și a fost transmisă în direct pe #diez.

Suporterii moldoveni alfați în EAU, unii au venit doar pentru aceste amicale. PC: FMF
Suporterii moldoveni alfați în Emiratele Arabe Unite. PC: FMF

Iată și rezumatul meciului Moldova 1 – 2 Norvegia. Golurile norvegienilor chiar sunt frumoase:

Următorul meci al Moldovei din cantonamentul din EAU va fi amicalul cu Suedia, 17 ianuarie, ora 18:00.