Sportiva Anna Dulce a cucerit trei medalii de aur la un turneu internațional de tir

anna dulce

Sportiva moldoveancă Anna Dulce a cucerit trei medalii de aur la proba pistol 10 metri, aer comprimat, atât la juniori, cât și la senioare, în cadrul Turneul Internațional „6 Aprilie”.

De asemenea, Maxim Cuzmiciov a obținut medaliei de argint, la categoria juniori, iar Nikita Moldovan și Alexandra Homutov au ocupat locul 7 la masculin, și respectiv 8 la feminin.

Ediția a 15-a a Turneului Internațional „6 aprilie” s-a desfășurat la Sarajevo (Bosnia și Herțegovina), unde au participat sportivi din 12 țări.

Amintim că recent, Anna Dulce a stabilit un nou record al Moldovei la tragere de tir în cadrul Campionatului European de la Tallinn.