(video, foto) Luptătoarea moldoveancă Mariana Draguțan a cucerit medalia de argint la turneul Zagreb Open

279322640_464737752096188_8752112224550020152_n

Comitetul Național Olimpic și Sportiv a anunțat că Mariana Draguțan a cucerit medalia de argint la turneul internațional Zagreb Open. Sportiva a obținut trei victorii în categoria de greutate 55 kilograme.

Luptătoarea din Republica Moldova, Mariana Draguțan, a cucerit medalia de argint la turneul internațional Zagreb Open. Sportiva de 22 de ani a obținut trei victorii în categoria de greutate 55 kilograme, cu Erika Bognar (Ungaria), Laura Stanelyte (Lituania) și Lauren Mason (SUA), fiind învinsă doar de japoneza Moe Kiyooka.

În septembrie 2022, Mariana Draguțan a ocupat locul cinci la Campionatul Mondial de Lupte care se desfășoară la Belgrad, Serbia.

Sursă foto: olympic.md