Naționala Moldovei a pierdut în fața Austriei cu 2-0 în cadrul preliminariilor Campionatului Mondial de fotbal 2022

_DSC9576-3676-1630527374

Ieri seara, selecționata Moldovei a pierdut pe teren propriu de la austrieci cu scorul de 2 la 0 în a patra etapă a preliminariilor Campionatului Mondial de fotbal 2022.

Ambele goluri au fost înscrise în prelungirile reprizelor. Primul gol l-am încasat în minutul 45+1 de la Christoph Baumgartner, mijlocașul lui 1899 Hoffenheim, iar al doilea – în minutul 90+4 de la atacantul Marko Arnautović.

După patru etape disputate, naționala Moldovei ocupă poziția a șasea în grupa F, cu o remiză și trei înfrângeri în palmares.

Iată cum a jucat Moldova în etapele precedente.

Vă amintim că, ieri, meciul a început cu o întârziere din cauza unei drone care plana deasupra stadionului. Aparatul îi aparținea unui copil. „În țara asta orice e posibil”, a scris pe pagina sa de Facebook Sandu Grecu, șeful secției comunicare a Federației Moldovenești de Fotbal.