Trei medalii pentru Moldova la Cupa Mondială de sambo de la Moscova. Cine sunt sportivii care au venit cu victorii acasă

sambo

Moldova a cucerit trei medalii la Cupa Mondială de sambo de la Moscova în memoria lui Anatolii Harlampiev. Ana-Maria Ciobanu s-a ales cu argintul, iar Sabina Artemciuc și Iulian Arapan au obținut bronzul.

Anterior, luptătorul Piotr Ianulov a cucerit medalia de bronz la Cupa Mondială de la Belgrad. În finala mică a categoriei de greutate 86 kg, sportivul de 34 de ani a dispus de indianul Deepak Punia, scor 4-1.

La aceeași competiție, luptătoarea Anastasia Nichita a luat medalia de aur pentru Moldova! Ea a obținut trei victorii în categoria de greutate 57 de kg, cu italianca Arianna Carieri, turcoaica Mehlika Ozturk și indianca Anshu (scor 5-1).