(video) Fotbaliștii moldoveni aflați peste hotare. Oleg Reabciuk a marcat un super gol, iar Artur Ioniță a fost desemnat jucătorul meciului

rebciuc

Această săptămână a fost de succes pentru fotbaliștii moldoveni aflați peste hotare țării. Oleg Reabciuk a marcat un super gol, Artur Ioniță a fost desemnat omul meciului, iar Vitalie Damașcan a pasat decisiv în campionatul Țărilor de Jos.

# Super golul înscris de Oleg Reabciuk

Jucătorul selecționatei Moldovei, în vârstă de 22 de ani, a deschis scorul partidei cu un șut puternic sub bara transversală. Totuși, echipa sa nu a reușit să acumuleze puncte în această întâlnire: în minutul 94, Benfica a marcat golul victoriei și s-a impus cu scorul de 2 la 1.

# Artur Ioniță – omul meciului

Mijlocașul Artur Ionță a fost desemnat „Jucătorul meciului” după partida Parma – Benevento. Meciul s-a încheiat cu scorul final 0-0.

# Vitalie Damașcan a pasat decisiv

Golul victoriei a fost marcat de echipa lui Vitalie Damașcan în minutul 87, în timp ce atacantul moldovean s-a remarcat cu pasa de gol.