(video) Ianis Hagi a marcat golurile victoriei pentru Rangers împotriva lui Braga în Europa League. Ce spune fotbalistul despre acestea

ianis-hagi-4

Ianis Hagi a marcat de două ori pentru Glasgow Rangers în meciul câștigat cu Sporting Braga, scor 3-2, în prima manșă din șaisprezecimile Europa League. Oaspeții au dominat prima oră a partidei și au condus cu 2-0 după golurile marcate de Fransergio (minutul 11) și Ruiz (minutul 59), însă Ianis Hagi a întors soarta meciului.

Mijlocașul român, sosit sub formă de împrumut de la Genk, a înscris prima oară în minutul 67 cu un șut frumos de la 15 metri, mingea lovind bara înainte de a intra în poartă. Apoi, în minutul 82, Ianis a punctat dintr-o lovitură de la aproximativ 25 de metri deviată de zid.

Între cele două reușite, Ianis a pasat decisiv la golul lui Aribo din minutul 75.

Manșa retur se va disputa joia viitoare în Portugalia.

„A fost incredibil, mi s-a făcut pielea de găină în fiecare moment când echipa a înscris. Noi nu am avut ce pierde, eram obligați să punem presiune și să câștigăm”, a declarat Hagi Junior.