(foto) Echipa UTM a devenit campioana secundă a Turneului internațional de minifotbal

80

În perioada 18-20 octombrie, la Complexul sportiv al UTM, a fost organizat Turneul internațional de minifotbal. În cadrul competiției au participat echipe din Brașov, Suceava, Cernăuți și Chișinău.

Primul tur al meciurilor s-a disputat începând cu ora 10.00. Pe terenul nr. 1 și-au dat întâlnire echipele UTM și Suceava, scor 3-3, iar pe terenul nr. 2 au jucat echipele Brașov și Cernăuți, scor 4-3.

27-2

În turul doi, de la ora 11.30 întâlnirile UTM – Cernăuți și Brașov – Suceava s-au încheiat cu scorul 7-17 și respectiv 4-4.

În a doua jumătate a zilei, meciul Cernăuți – Suceava s-a încheiat cu 10-1, iar cel dintre UTM și Brașov – cu 4-3.

31-2

Astfel, cu 2 puncte la activ, pe locul IV s-a clasat echipa Suceava. Locul III i-a revenit echipei Brașov, cu 4 puncte la activ. Cu același număr de puncte, pe locul II s-a clasat echipa UTM, iar locul I, cu 6 puncte, și titlul de învingătoare i-au revenit echipei Cernăuți.