(foto) Pompierul IGSU, Maxim Raileanu, a ocupat locul I la Maratonul Internaţional desfășurat la București

fdddd

Pompierul Detaşamentului salvatori şi pompieri Râşcani, sergentul IGSU Maxim Raileanu, s-a întors de la Bucureşti cu victorie. Angajatul Inspectoratului General pentru Situaţii de Urgenţă a ocupat locul I la Maratonul Internaţional după ce a alergat 21 km.

La competiţie au participat peste 20 de mii de alergători din 75 de ţări. Pompierul a venit acasă cu medalia de aur, înscriind cel mai bun rezultat. El a fugit distanța de 21 de kilometri într-o oră și 43 de secunde.

Maratonul a fost organizat de Federaţia Internaţională de Atletism, fiind la 12-a ediţie.